Домовся Pro Бізнес
Наші спеціалісти допоможуть досягти домовленостей з бізнес-партнерами, контрагентами, в бізнесових та трудових спорах та суперечках
Наші кейси
Кейс №1
Публікуємо за згодою учасників медіації
Передумови
Українське підприємство (Покупець) уклало Контракт з Постачальником з Китаю на поставку продуктів харчування. Покупець оплатив 100% вартості товару. Згідно з умовами Контракту - термін поставки -1 місяць, доставка - за рахунок Постачальника, спосіб доставки (морем).
В дорозі на судні виникла поломка, яку усували в море протягом місяця, за цей час продукція в контейнері зіпсувалася. По суті в ситуації, що склалася немає провини ні однієї зі сторін.
Контракт передбачає розгляд спорів за контрактом із застосуванням законодавства Китаю в міжнародному арбітражі в Китаї.
Після консультації з нашими фахівцями (юристами і медіаторами), проаналізувавши ситуацію, можливості та альтернативи Покупець прийняв рішення ініціювати процедуру медіації.
Терміни
Один місяць - три зустрічі, 2 пройшли онлайн і на останню представник з Китаю приїхав особисто.
Результат
Рішення - за даним Контрактом Постачальник не повертає гроші Покупцеві. При цьому укладений довгостроковий контракт з великою знижкою для Покупця і оплатою Товару за фактом отримання.
Сторони зберегли партнерство і хороші відносини.
Обидві сторони задоволені, інтереси враховані.
Емоції в процесі вирішення спору - позитивні.
Післямова
Через півроку Українське підприємство (наш учасник медіації) стало ексклюзивним представником Китайської сторони в нашій країні.
Кейс№2
Публікуємо за згодою учасників медіації
Передумови
Постачальник до 2014 року поставляв лісоматеріали Покупцеві, за які останній не розрахувався повністю. У 2015 році рішенням суду з Покупця стягнули заборгованість і штрафні санкції - 1,5 мільйона гривень. При цьому виконати рішення суду і отримати кошти не представляється можливим, тому що активи Покупця - на території ОРДЛО (кілька шахт, об'єкти нерухомості). Сторони - давні ділові партнери. Поставилися до ситуації з розумінням, однак діалог не клеїться, відносини зіпсовані, як і ділова репутація Покупця.

Медіація в даній ситуації була з одного боку - свого роду експериментів без особливих очікувань, а з іншого - практично останнім шансом
Терміни
Близько двох місяців (6 зустрічей - по 2 індивідуальні зустрічі та 2 загальні).
Результат медіації
Прийнято рішення - замінити боржника у виконавчому провадженні на іншу Компанію (належить тому ж власнику), при цьому Постачальник (стягувач) відмовився від частини вимог (штрафних санкцій, пені та судових витрат)
Також прийнято рішення про співпрацю Постачальника з новою Компанією того ж власника на вигідних умовах і надалі заліку зустрічних вимог.
Післямова
Протягом року після медіації борг повернуто Постачальнику повністю.
Відгуки наших клієнтів
Заповніть просту форму
та отримайте допомогу і підтримку від наших спеціалістів
ПІБ
Пошта
Телефон